You are here: HomeKuzhinePije
Përbërësit: 145 ml tekilla, 85 ml lëng i freskët nga limoni jeshil, 30 ml lëng i sheqerosur nga limoni…
Përbërësit: 1 3/4 gota sheqer i bardhë8 gota ujë1 1/2 gota lëng limoni   1. Në…
Përbërësit: 145 ml tekilla85 ml lëng i freskët nga limoni jeshil30 ml lëng i sheqerosur nga…
Perberesit:   8 filxhan leng te shrydhur molle xhenxhefil kajsi te thata boronica te kuqe 2…
Përbërësit: -1.5 litër qumësht (nëse nuk dëshironi që të jetë e trashë, mund t'i shtoni edhe…
Perberesit:400 ml leng pjeshke,1 shishe proseko (spumante).Sekreti ì kesaj pije te kendshme, eshte qe te jene…
Përbërësit:-400 gr qershi-200 gr sheqer-1 shishe vodka. U heqim bërthamat qershive. Vendosim sheqerin me qershitë dhe…
Perberesit:390 gr sheqer,390 ml qumesht,400 ml pana per embelsira,120 ml whisky,120 ml alkool per pije,2 pako…
Përbërësit: -Sheqer, -qumësht pluhur, -salep pluhur, -niseshte, talçin, -aromë salepi, guargam, vanilje.   Një gotë me…
Përbërësit: 1 fetë shalqi e prerë në copa të vogla, pa fara, 2 topa akullore vanilja,…
Perberesit:  - 1/2 ml martini te bardhe - 1 ml leng frutash - 1/2 ml leng…
Perberesit: 4 cl leng limoni, 4 cl leng portokalli, 4 cl leng ananasi, 1 cl Grenadine…
Perberesit: 1 ½ filxhan caji copa te frutit te ananasit, 1 ½ gote uji leng te…
Perberesit per 4 persona: 500ml qumesht, 2 banane, 4-5 luge sheqer (sipas deshires dhe sipas pjekurise…