You are here: HomeKuzhineMish, PeshkMish i ferguar

Mish i ferguar Zgjedhur

Publikuar ne Mish, Peshk Tuesday, 09 September 2014 13:00

Për përgatitjen e këtij specialiteti nevojiten 300 gramë mish të prerë, të vendosur në një pjatë të thellë. Mbi mishin i hedhim 500 ml qumësht, pak vegetë, pak kripë, si dhe pak piber të zi. Pas kësaj, duhet të lihet për të pushuar 2 orë, sepse mishi e thith qumështin. Me vone, mishin e marrim dhe e hedhim në tigan dhe e fusim në furrë në një temperaturë të lartë. Pas disa minutash, mishi i fërguar është gati dhe në pjatën e servimit i shtojmë patate, të cilat njëherë i ziejmë, pastaj i fërgojmë pak . 

Lini nje koment