You are here: HomeKuzhineMish, PeshkSalmon me brokoli

Salmon me brokoli

Publikuar ne Mish, Peshk Wednesday, 06 November 2013 10:30

Perberesit:
Fileto salmoni,
brokoli,
2 luge vaj, kripe, piper te zi, hudher te grire,
spec djeges e majdanoz te grire.

Sperkasim salmonin me kripe, piper dhe hudher te bluar dhe pak vaj ulliri e leme te pushoje per 20 min, sa te marinohet mire. E vendosim ne tigan me pak vaj ulliri, pastaj shtojme brokoli, pak spec djekes dhe majdanoz te grire imet. 

Lini nje koment