You are here: HomeKuzhineMish, PeshkKroketa me mish pule

Kroketa me mish pule

Publikuar ne Mish, Peshk Wednesday, 03 July 2013 11:17

Perberesit:

-200 gr gjoks pule i rrahur
-1 veze
-buke e grire
-miell kokosi
-majdanoz i grire
-kripe.

Perziheni mishin e pules me veze dhe me majdanozin e grire. Formoni kroketa me duar. Kaloni me pas copat e mishit ne buken e grire ose tek mielli i kokosit. Futini ne pas ne furre ne 180 grade.  Sherbejeni me domate per nje vakt komplet.

Lini nje koment