You are here: HomeKuzhineMish, PeshkMish vici me salce

Mish vici me salce

Publikuar ne Mish, Peshk Tuesday, 07 May 2013 12:39

Perberesit: 1/2 kg mish vici i prere me rripa, 2 qepe te prera holle, 1 thelpi hudher, 3 luge salce koncentrat, 1 shishe birre, 2 luge vaj, kripe, piper, rigon.

Lyejme rripat e mishit me miell dhe i veme te kaurdisen me zjarr te embel. Shtojme qepet dhe hudhrat dhe i perziejme here pas here. Pasi te jene ngjyrosur, shtojme salcen e tretur me uje dhe i leme te gatuhen per pak minuta. Shtojme birren, piperin dhe rigonin dhe e leme te gatuhet e mbuluar, derisa mishi te jete i bute e me pak salce. E rregullojme me kripe dhe eshte gati te shoqerohet me patate, pure, pilaf por edhe vetem.

Lini nje koment