You are here: HomeKuzhineMish, Peshk
Për përgatitjen e këtij specialiteti nevojiten 300 gramë mish të prerë, të vendosur në një pjatë…
Përbërësit për 4 persona: Mish viçi 500 gpak sheqerkarota 150 gmajdanoz 1 tufëgjalpë 2-3 lugë gjelledhe…
Përbërësit: • 2 peshq merluc nga 200 gr secili• 80 gr oriz i zi integral• 1…
Përbërësit: 6 patate2 tule qengjiKarrotaVerë e bardhëpak vaj ullirierëza të tjeramajdanozpanalimonhudhra   Qërohen patatet dhe priten…
Perberesit:Fileto salmoni,brokoli,2 luge vaj, kripe, piper te zi, hudher te grire,spec djeges e majdanoz te grire.Sperkasim…
Perberesit: • 2 file të mëdha viçi• 200 g kërpudha• 100 g oriz• 1 kg karota•…
PerberesitMish qengji ( sasia sa te deshironi ju)HudhraPiper i ziKripVaj ulliriVendosim mbi nje tave (gjithmone varet…
Përbërësit për 4 persona: 4 copë lepuri majonez 2 lugë vaj verë e bardhë kripë piper.…
Perberesit:-1 cope mishi e paprere per rosto,-2 luge vaj,-1 gote vere e bardhe,-2 luge miell,-1 gote…
Perberesit: -200 gr gjoks pule i rrahur-1 veze-buke e grire-miell kokosi-majdanoz i grire-kripe. Perziheni mishin e…
Perberesit per 4 persona:   300 gr patate 250 gr brokoli 2 luge vaj gjelle 4…
Për 4-5 persona duhen: -mish 500 gr,-qepë l kg,-hudhra 1 kokërr,-vaj 4-5 lugë gjelle,-salcë 1 lugë…
Përbërsit:  4 biftekë të hollë mish viçi, 100 gr. djath mozzarella, 4 lugë vaj ulliri, kripë…
Perberesit: 1/2 kg mish vici i prere me rripa, 2 qepe te prera holle, 1 thelpi…