You are here: HomeKuzhineEmbelsira
Perberesit: 500 gr maskarpone, 500 gr luleshtrydhe, 250 gr biskota savoiardi, 170 gr sheqer, 6 te…
Perberesit: 1/2 liter qumesht, 1 bustine vanilje, 2 portokalle me shume leng, 100gr sheqer, 1 luge…
Perberesit: 1 filxhan gjalp (mos e zevendesoni me gje tjeter), te zbutur, 1/2 filxhan sheqer, 2…
Perberesit: 800 gr miell, 450 gr gjalp ne temperature ambjenti, 150 gr sheqer pluhur,  2 te…
Perberesit:  2 gota mesatare uji me qumesht, 50 gr miell, 150 gr sheqer, 6 te verdha…
Meqenese jemi afer festave te fundvitit dhe embelsira te tilla, si shendetlia padiskutim qe do te…
Perberesit:  1 ½ pako biskota, 3 veze, 600 gr djathe te shkrire, 2 luge gjelle me…
Perbersit: 15-16 cope biskota, 1 luge gjelle neskafe, 1 gote uje te vaket, 2 gota me…
Perberesit per 6 - 8 persona: 200 gr miell, 200 gr sheqer,  ½ kg krem karamel,…
Perberesit: 1 kg qumesht, 250 gr gjalp, 2 gota uji sheqer, 1 paket vanilje, 2 gota…
Perberesit per 25 cope: 3 gota uji me miell, 1 gote gjalpe, 2 te verdha veze,…
Kjo recete eshte per nenat qe kane femije te vegjel deri ne 1 vjece. Here pas…
Perberesit: 300 gr arra kokosi, 1/2 kg sheqer, 400 gr qumesht pluhur, 250 gram margarine, 2…
Perberesit per 4-5 persona: 1 gote uje sheqer, vere 1 filxhan kafe, lende aromatike, 1 liter…