You are here: HomeKuzhineEmbelsira
Perberesit per nje tave mesatare: -5 veze--1 gote uji me miell + 1 luge gjelle me…
Perberesit:-1- kg lekura limoni( me lekure te trashe),-1- kg sheqer,-lengun e gjysem limoni.Grijme lehte lekurat e…
Perberesit: 2 limona te fresket, 200 gr sheqer, 1 lekure limoni, 1 e bardhe veze, 700…
Përbërësit për 4 persona : 4 të verdha vezësh, 100 g sheqer, 100 g pana (krem…
Perberesit: 3 filxhane caji me miell, 2 luge gjelle kakao, 1 filxhan me sheqer, 7 veze…
Perberesit: 1 kg sheqer dhe 1 gote e gjysem leng ftoi.   Ftonjte qerohen, priten ne…
Perberesit:  nje pete te gatshme mund te gjendet ne supermarket.  Per mbushjen: 2 te verdha veze,…
Perberesit: 1 gote sheqer, 3 luge gjelle gjalpe, 2 kokrra veze, kos 2 filxhan, sode 1…
Perberesit: Per pandispanjen: 2 kokrra veze, sheqer dhe miell nga 2 luge gjelle, sheqer per shurup…
Perberesit per 25 cope duhen: Per brumin: 1 gote miell, 1 luge gjelle me vaj ose…
Përbërësit: 1 pako me pete për tortë (ose ju mund ti bëni dhe vetë),  250 g…
Perberesit: 200 gr cokollate e zeze, 100 gr biskota te thate, 50 gr lajthi te pjekura,…
Perberesit: 500 g gjalp i fresket, 1 kg sheqer, maja mielli 1.250, 7 kokerra veze, finje…
Perberesit per pandispanjen: 3 kokrra veze dhe 1 e bardhe, 4-5 luge gjelle sheqer, 4-5 luge…