You are here: HomeKuzhineEmbelsiraTorte me puding

Torte me puding Zgjedhur

Publikuar ne Embelsira Monday, 21 April 2014 13:00

Perbersite :
1 liter qumesht,
2 puding(nje me vanilje dhe 1me kakao)
1pako biskota savojardi
fruta sipas deshires ( me banane behet e mire ).

Marrim nje tenxhere, ne te hedhim puding-un me kakao, 3luge sheqer dhe 500ml qumesht e trazojme deri sa te filloje te nxjerri bulza .
Me pas e heqim dhe e leme sa ti iki nxehtesia, te njejten gje bejme dhe me pudingun tjeter. Ne nje tepsi shtrojme biskotat, siper i hedhim pudigun me kakao, shtrojme biskota serish dhe siper pudingun e vaniljes e leme disa minuta sa te mpikset dhe e zbukurojme me fruta siper. E leme 4 ore ne frigorifere dhe e servirim te ftohte. 

Lini nje koment