You are here: HomeKuzhineEmbelsiraMolle e mbushur me karamel

Molle e mbushur me karamel

Publikuar ne Embelsira Thursday, 11 July 2013 15:14

Perberesit:

1 qese me karamele

1 deri 1/2 luge gjelle me uje

2 kokrra molle

2 luge gjelle leng limoni

2 cokollata me drithera

 

Ne nje tenxhere shume te vogel hedhim pak uje ne menyre qe te hedhim karamelet qe te shkrijne.Nderkohe marrim 2 kokrrat e molles, i presim ne gjysem  dhe u heqim zemren, mbushjen.E heqim mbushjen e molles me kujdes me nje luge ne menyre qe gjysma e kokrres se molles te marre formen e nje filxhani ne forem molle.E sperkasim mollen me leng limoni,duke e perseritur kete gje edhe me pjeset e tjera.E leme 2 minuta mollen, dhe me pas hedhim karamelen e shkrire tek filxhani "molle". Ne fund siper karamelit hedhim cokollaten me drithera duke e therrmuar.E leme te ftohet dhe me pas eshte gati per tu servirur.

 

Lini nje koment