You are here: HomeKuzhineEmbelsiraRecel pjeshke

Recel pjeshke

Publikuar ne Embelsira Friday, 28 June 2013 12:20

Perberesit:
-1 kg pjeshke te pjekura,
-500 gr sheqer,
-leng limoni,
-pak kanelle e disa karafila.

Lajme pjeshket dhe u heqim berthamat. I presim me copeza dhe i perziejme me lengun e limonit. I veme mbi zjarr te embel duke i perzier here pas here, derisa te gatuhen. Shtojme sheqerin, kanellen dhe karafilat, dhe vazhdojme gatimin, derisa te trashet lengu. E hedhim te nxehte neper kavanoza te sterilizuar dhe i mbyllim me kapake. Kthejme kavanozet me koke poshte derisa te ftohen.

Lini nje koment