You are here: HomeKuzhineEmbelsira
Perbersite :1 liter qumesht,2 puding(nje me vanilje dhe 1me kakao)1pako biskota savojardifruta sipas deshires ( me…
Për brumin: 6 veze100 gr sheqer200 gr margarinë3 lugë supe me kakao3 lugë miell1 pluhur për…
Perberesite:1 kg mandarina te vogla(te zakoneshme)1 kg sheqer3 goda uji½ limoni (lengun vetem)Karafil sipas deshires I…
Perberesit •4 te bardha vezesh•320gr sheqer pluhur•pak kripe•disa pika leng limoni   Fillimisht ndezim furren ne…
Përbërësit: 1 1/2 gota luleshtrydhe të freskëta të copëtuara1/2 gotë sheqer i bardhë1/4 gotë sheqer i…
Përbërësit: 140 gr fistiqe të qëruara 200 gr çokollatë qumështi 200 gr sheqer kafë (në mungesë…
Perberesit : -200 gr kuvertura(cokollate e zeze me 55% kakao)-100 gr gjalp lope ne temp. te…
Perberesit:  1/2 filxhan gjalp 1-1/4 gote me sheqer 2 veze 1-1/2 gota pure banane pjekur   1/4…
Përbërësit: -miell 400 gr-gjalpë ose margarinë 200 gr-vaj 40 ml-ujë 150 ml-pak kripë një majë thike.-një…
Perberesit: 1 qese me karamele 1 deri 1/2 luge gjelle me uje 2 kokrra molle 2…
Perberesit: 15 gram biskota te kripura 2 luge gjalpi te shkrire 4 pako krem djathi 1…
Perberesit:-1 kg pjeshke te pjekura,-500 gr sheqer,-leng limoni,-pak kanelle e disa karafila.Lajme pjeshket dhe u heqim…
Përbërësit: -75 g margarinë,-3 vezë,-125 g sheqer,-150 g miell, gjysmë qeseje pluhur për pjekje,-3 lugë ajkë…
Përbërësit: 600 g manaferra,130g sheqer,1.5 dl ujë,2 lugë lëng portokalli.   Hidhni sasinë e caktuar të…