You are here: HomeKuzhineBrumera
Për 4-5 persona duhen :-miell misri 2 filxhanë çaji,-hithra 1 kg,-gjizë 2 lugë gjelle,-vezë 1 kokërr,-qumësht…
Perbersit: -8g-18gram maja birre- 180gram vaj ulliri-18gram kripe- 1kg miell-mozzarela-salce-nje gote uje-ton Shija e pices varet…
Perberesit:- 300 gr makarona,- 100 gr rukola,- 2 (duar) domate qershize te ndara ne mes,- 2…
Përbërësit : salsiçe 70 gr, oriz 100 gr, brokoli 40 gr, qepe e njome 20 gr,…
Perberesit: mish vici me copa, 2 qepe, 2 speca, 2 thelpinj hudher, 3 luge vaj, kripe,…
Perbersit: 500 gr karkaleca deti, 500 makarona, 1-kokerr qepe, 2-kokrra domate, 2-thelpinj hudhra, vere te bardhe,…
Përbërësit: 400-500gr makarona, 2 qepë, 2 thelpinj hudhre,  1-2 kungulleshka (300gr),  3 speca (300-400gr) mundësisht me…
Perberesit per 8 kaneleoni: Mbushja: 500gr spinaq, 400gr gjize lope, 2 veze, 100gr djath parmixhano (apo…
Perberesit: 1 pako me pete llazanja,1 qepe, 1 karrote, mocarela ose djathe per pica, 1 dege…
Perberesit: 1/2 kg mish i grire,  2 feta buke te vjeter te lagura dhe te shtrydhura,…
Perberesit per 4-5 persona: Per kremin duhen : 2 filxhan caji me qumesht, 2 luge mielle,…
Perberesit: 4-5 cope kungulleshka te njoma, 3 filxhan caji miell misri, 3 luge gjelle gjalpe, 3…
Perberesit: miell 450-480 gr, 280 ml uje, 8 gr kripe, 2-3 gr maja e njome ose…
Perberesit: 2 pure të gatëshme (të përgaditura sipas udhëzimit në paketim) ose e përgatitur vet, 1/2…