You are here: HomeKuzhineBrumeraTaliatele me gorgonzola

Taliatele me gorgonzola

Publikuar ne Brumera Tuesday, 26 November 2013 13:08

Perberesit:
125 gr filadelfia
400 gr taliatele
100 gr gorgonzola
1 luge rosmarine
15 gr gjalp
1 limon
krip, piper.


Ne nje tigan me gjalp vendosim lekuren e limonit te grire shume holle.E leme per disa minuta.Shtojme filadelfian,gorgonzolen e prere ne kubik dhe rosmarinen .Nderkohe kemi ziere makaronat al dente.Pasi te jene shkrire te dyja djathrat shtojme taliatelet.I leme 1 minute dhe i sherbejme te ngrohta.Po te duam mund te hedhim piper siper.Rrekomandohet qe te pergatiten ne momentin qe do te serviren.

Lini nje koment