You are here: HomeKuzhineBrumeraMakarona me 4 djathra

Makarona me 4 djathra

Publikuar ne Brumera Tuesday, 01 October 2013 12:16

Perberesit per 4-5 persona:
400 gr makarona (llojet si ti deshironi)
100 ml qumesht te fresket
100 gr gongorzola dolce
60 gr djath zvicerian
60 gr djath i bute kackavalle
70 gr djath parmegiano te grire
50 ml pana
piper te bardhe
krip.

Vendosim makaronat per te zier. Ne te njeten kohe sa te ziejne makaronat pergatisim salcen me djathrat. Ne nje ene te thelle hedhim qumeshti, panen, piperin, kripen dhe katert djatherat. I trazojme derisa djathrat te jene shkrire. Ne momentin qe makaronat kane zjere i kullojme dhe i hedhim ne enen qe kemi pergatitur salcen. I trazojme mire qe makaronat ta marrin mire salcen.

Lini nje koment