You are here: HomeKuzhineBrumeraPice me kater-djathra dhe spinaq

Pice me kater-djathra dhe spinaq

Publikuar ne Brumera Saturday, 24 August 2013 10:37

Perberesit:

 

-spinaq

-200 gram djath te grire mocarela

-100 gram djath parmexhan

-100 gram djath te mykur

-100 gram djath dhie

-1/4 luge gjelle kripe

-piper

-1 kokerr domate

-qepe jeshile

-ullinj

-borzilok

-1 luge gjelle vaj ulliri

-1 luge gjelle uthull balsamike

-karafil

-brume te gatshem pice

 

Lyejeni taven ku do te pjekni picen me pak vaje.Ne nje tigan hidhni vaj ulliri dhe skuqni pak spinaq per 2 deri ne 3 minuta.Hiqeni nga tigani dhe vendoseni ne nje pjate derisa te ftohet.Ne nje tas perzjejme djathin e dhise te grire,djathin parmexhan,djathin mocarela dhe djathin e mykur.Shtoni ne tas spinaqin,piper dhe kripe.Me pas ne brumin e pices shtrojme domaten e grire,qep,hudhra,borzilok dhe hedhim siper perzjerjen qe kemi ne tas.Duke hedhur ne fund borzilok dhe pak uthull balsamike.E fusim ne furre per pjekje deri ne 12 minuta.

Lini nje koment