You are here: HomeKuzhineBrumeraPesto alla genovese

Pesto alla genovese

Publikuar ne Brumera Friday, 21 June 2013 13:27

Perberesit per kater persona:

 350 gr makarona 

1 thelpi hudher

75 gr kikirike te pjekur

75 ml vaj ulliri

100 gr borzilok

50 gr djath kackavall.

 

Mbushim tenxheren me uje per te zjere dhe i hedhim kripe. Me pas hedhim makaronat dhe i leme derisa te zjejne plotesisht. Marrim hudhren dhe kikiriket dhe i shtojme se bashku me vajin e ullirit ne nje makine mixer dhe pas grirjes se tyre ne mixer shtojme borzilok. Kete perzjerje e hedhim  tek makaronat e kulluara duke i shtuar siper djath te grire kackavall.

Lini nje koment