You are here: HomeKuzhineBrumeraRizoto me fruta deti

Rizoto me fruta deti

Publikuar ne Brumera Wednesday, 19 June 2013 12:57

Perberesit:
-1 karrote e vogel,
-1 dege selino,
-1 qepe,
-1 thelpi hudher,
-1 gote oriz,
-1/2 gote vere,
-fruta deti,
-2 luge vaj,
-kripe, piper,majdanoz,
-leng peshku me kub supe me peshk.

Grijme imet karroten,selinone dhe qepen dhe i kaverdisim duke vene brenda hudhrat e paprera-i heqim pasi skuqen. Shtojme frutat e detit dhe i leme te gatuhen.Me pas shtojme dhe orizin dhe e thekim.E shuajme me veren e bardhe dhe kur avullon shtojme pak nga pak lengun e pergatitur menjane me kubin e supes-koncentrat peshku. E rregullojme me kripe e piper dhe kur eshte gati por gjysem i lengshem e heqim nga zjarri gjithmone i embel. Midhjet dhe karkalecat-nese i kemi- i hedhim ne oriz pas thekjes dhe i perziejme me kujdes qe te mos shperbehen. I rregullojme me shume majdanoz e eshte gati per tu sherbyer e ngrohte.

Lini nje koment