You are here: HomeKuzhine
Për përgatitjen e këtij specialiteti nevojiten 300 gramë mish të prerë, të vendosur në një pjatë…
Perberesit per brumin:3 gota uji me miell1 filxhan kafe me miell misri1 filxhan caji me qumesht1…
Përbërësit: 4 fileta salmoni nga 200 gr, 3 dcl vaj ulliri,1 qepë, 4-5 domate të mëdha,…
Përbërësit: 3-5l qumësht1-2 lugë gjelle tharmë djathiKripë   Qumshtit të vakët I hedhim 1-2 lugë tharmë…
Perberesit per 4-6 persona:Miell 1 ½ goda uji me miellUje 1 ½ gode uji(me pak) te…
Perberesit:Per salmonin4 fileto peshku salmon50ml vaj misri2 luge salce soje1 luge te vogel salce pikante (Sriracha)1/2…
Perbersite :1 liter qumesht,2 puding(nje me vanilje dhe 1me kakao)1pako biskota savojardifruta sipas deshires ( me…
Përbërësit për Salca Xaxiqi :2 gota kos grek ( ose salcë kosi)2 kastravec2 lugë vaj ulliri3…
Përbërësit400 gram djathë të bardhë300 gram kunguj të grirë80 gram qep të thatë4 vezë80 gram miell50…
Përbërësit: 145 ml tekilla, 85 ml lëng i freskët nga limoni jeshil, 30 ml lëng i sheqerosur nga limoni…
Për brumin: 6 veze100 gr sheqer200 gr margarinë3 lugë supe me kakao3 lugë miell1 pluhur për…
Përbërësit për 4 persona: Mish viçi 500 gpak sheqerkarota 150 gmajdanoz 1 tufëgjalpë 2-3 lugë gjelledhe…
Përbërësit: • 2 peshq merluc nga 200 gr secili• 80 gr oriz i zi integral• 1…
Përbërësit për 4 persona: 350gr oriz për rizoto (i tipit Carnaroli ose Arborio)4 presh (vetëm pjesën…