You are here: HomeKuriozitete
Një restorant në Moskë ka një politikë të pazakontë të punësimit, sepse punëson vetëm binjake, qëllimi…
Nëse në vendet e civilizuara të rrahësh një grua është keqtrajtim dhe vepër dhunë, në Etiopi…
Kate Thompson, shkrimtare, është sipas të gjitha gjasave "gruaja më rreptë" në Britani të Madhe, e…
24 vjecari James Asquith nga Britania e Madhe është bërë personi më i ri në botë…
Kurban Bajrami - Eid-al-Ad-ha (Ad-ha Eid) është festë fetare Islame gjatë ditëve të të cilit myslimanët…
1.Safou Nje peme me gjelberim te perjetshem e gjendur ne pyjet tropikale te Afrikes dhe Nigerise.Keto…
A e dini se lengu i limonit perdoret si boje e padukshme?Miksoni disa leng limoni me…
Në Kinë u mbajt eventi i bukurisë "Miss Bikini Universe 2013", ku ndër 50 shtete pjesëmarrëse,…
Ka shumë njerëz që dridhen vetëm nga ideja se mund të kalojnë një natë në qeli…
Cokollata me e madhe ne bote peshon 5,792.50 kg dhe u krijua nga Thortons plc ne…
Një çift aventurier në Ukrainë vendosi që të ndalonte në binarët e trenit për të bërë…
Pasi ditë më parë, Dailymail, kishte publikuar një foto ku Hitleri përngjante me një mace, sot…
BRITANI E MADHE - Një çift i lumtur ka pasur shastin të lindë trinjake identike, një…
Presidenti i Uruguajt,Jose Mujica ka fituar pseudonimin si presidenti "me i varfer" apo "me bujar" ne…