You are here: HomeKuriozitete
  1. Cathie Jung: Me belin me te holle ne bote prej 38 cm.   Cathie…
Nderkohe qe dita e madhe e dasmes perfundon cifti i sapomartuar kerkon disa momente relaksi per…
 Ky fustan u gjet ne nje varr te vjeter ne Egjipt i cili daton te jete…
Shkencetari nga Anglia, e ka gjetur menyren se si te terheq vemendjen e mediave, ka sajuar…
Evoluimi i gjuheve te folura eshte ndoshta zhvillimi me i rendesishem ne fushen e komunikimit ne…
Studimet e reja te fundit sugjerojne se macet jane vertet te dobishme per shendetin e njeriut…
Deshironi qe femijet tuaj te behen altruist, tolerant dhe mendje hapur? Nxitini sa me shume drejt…
  Kur 138 njerez bashkuan duart ne hedhje me parashute ne mbi 5640 m lartesi, ne…
Qyteti verilindor i Borjas ne Spanje mblodhi vemendjen e shtypit pas “percmimit” qe banoret i ben…