You are here: HomeKuriozitete
Nje grua merr nje suprize te padeshiruar nga McDonald.Ajo kishte porositur krahe pule ne nje pike…
Billy Cohn dhe Bud Frazier,dy doktore nga Instituti i Shendetesise se Texas,te cilet ne Mars 2011…
Nelson Mandela i cili ka drejtuar per shume vjet Afriken e Jugut duke u bere presidenti…
Në qoftë se dëshironi të keni një shtetësi tjetër nga ajo e juaja, fare lehtë mund…
Një italian është arrestuar pasi i kishte thënë baristit se është bos i mafisë, në mënyrë…
Në vitin 1961, Leonid Rogozov, 27 vjeç, ishte kirurgu i vetëm në ekspeditën sovjetike në Antarktik.…
Eshtë një nga 50 speciet më të mrekullueshme të botës nënujore. Këto lloje peshku fantastik, janë…
Nje grua gjate nje seminari pyeti: "Nga mund ta di une qe kam ne krahe njeriun…
Një burrë amerikan, i cili është arrestuar mbi 1.500 herë gjatë jetës, ka kaluar një tjetër…
Xhakarta, 18 nëntor - Në moshën 2-vjeçare i shokoi të gjithë pasi u fotografua duke pirë…
Shkencëtarët kanë zbuluar se piramidat janë ndërtuar nga përpunimi i baltës. Kjo vërtetohet në një ajet…
Në Argjentinë, e kuqja tradicionale e Coca-Cola-s është kthyer në ngjyrë të gjelbër. Një pije e…
Nje dhi me emrin Gary u be nje problem shume i madh ne mbare vendin.Kjo ceshtje…
Ato më të mëdha a janë të rrezikshme? Nëse i lëndojmë, a përbën rrezik? Këto dhe…