You are here: HomeKuriozitete
Një çift nga Kalifornia kanë gjetur në oborrin e shtëpisë së tyre një grumbull monedhash të…
Perberesit per 4 persona: - 500 gr gjoks pule - 1 kg spinaq - 1 tufe…
Familja ia plotësoi amanetin e fundit motoçiklistit, Billy Standley, duke e varrosur mbi motoçikletën e tij…
"Pamja ime, ju bie në sytë njerëzve", kështu shprehet 25-vjeçari Nicky Beqiri, me origjinë shqiptare i…
Se puna dhe vendosmëria shpaguhen, është dëshmi Kat Cole, e cila nga një kameriere është bërë…
Një 70-vjeçar në Itali, i fiksuar pas filmave pornografikë, është paraqitur në polici me një laptop…
Ekziston nje familje ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, saktesisht ne Kentucky, ku lekura e tyre…
"Nuk e kisha idenë e ditës apo orës. Shihja vetëm diellin dhe oqeanin. Nuk kam parë…
Perberesit: 300 gr pete sfoljat 150 gr mish i grire 1 patellxhan ne kubike 2 qepe…
Quhet Miracle (Mrekulli) dhe është qeni më i vogël në botë, më i vogël se pëllëmba…
Lacey Wildd ka filluar të zmadhojë gjoksin që nga mosha 20-vjeçare. Ajo tash është 45 vjeçe…
Kjo është cilësuar si rekord në Indi. Një 28 vjeçare ka lindur njëherësh 10 fëmijë. Lajmi…
Në veri të Francës gjendet një fshat me emër të pazakontë. Fshati quhet 'Y'. Ky emërtim daton…
Një student francez ka fituar mijëra euro duke shitur kanaçe me ajër të freskët. Antoine Deblay vendosi…