You are here: HomeKuriozitete
Ti dhe bashkeshorti dukej sikur kishit shume gjera te perbashketa, por para se te martoheshit. Tani,…
Te qaret na ka shoqeruar qe nga dita e lindjes.Nje specialist shpjegon se kur ishim foshnja…
Martesat mes çifteve homoseksuale nuk janë më një risi në Shtetet e Bashkuara, ku numri i…
E parë nga këndvështrimi mashkullor, më poshtë do të shikoni të radhitura njëra pas tjetrës, shumicën…
Astronomët thonë se kanë zbuluar një planet të largët që ngjan shumë me Tokën. Planeti, për rreth…
Bukuroshja e planetit Angelina Jolie, njëherit ambasadore e OKB-së lidhur me rolin dhe misonin e saj…
Sot secili person bën gjëra që thjeshtë nuk e bëjnë të lumtur. Lexoni disa prej gjërave…
Në një shkollë në qytetin kinez Wuhan, në një klasë ka plotë 20 binjakë prej 22…
Të mendosh në 2014-ën se mund t'i thuash një gruaje se si të vishet apo si…
Shoqata Amerikane e Psikiatërve (APA) konfirmoi zyrtarisht atë që shumë njerëz e kanë menduar edhe vetë:…
Pas 40 viteve të kaluara në heshtje, jeta e Joanne Milan ka ndryshuar rrënjësisht. Joanne është e…
Edhe pse mjekët këshillojnë aktivitete të reduktuara gjatë 9 muajve të shtatzënisë, rrallë kush nga nënat…
Mediat britanike këtyre ditëve po shkruajnë për " të varurin e parë prej Selfi", bëhet fjalë…
Profesori Michael Hunter i Universitetit Sheffield në Britani, zbuloi se zëri i femrës ka tone më…