You are here: HomeKuriozitete
Nje studim tek Universiteti Utah ka treguar efektet e pafavorshme nga shtimi i sheqerit ne nivelet…
Nje studim i ri tregoi se te perdorurit e rrjeteve sociale te ben te palumtur.Nje studimi…
1.Human Fly,avioni ne te cilen guxoi Rick Rojatt te dilte siper avionit   2.Ana e majte…
1.Gjoksi me i madh ne bote ne masen 38kkk Ne vitin 2009 sipas rekordit boteror guiness…
Folete e zogjve jane ngrene si ushqim ne Kine per me shume se 1 mije vjet…
Pinguini me i madh ka qene specia e vetme ne gjinine e pinguineve jofluturues nga Atlantiku,i…
Kjo eshte historia me e cuditshme persa i perket listes financiare e cila ka nje fund…
1.Hyrja ne stacionin  metro Warte Bockenheimer ne Frankfurt,Gjermani.E krijuar ne vitin 1986 nga piktori surrealist belg…
Nje djale gjerman zbuloi nje mumje egjiptiane ne nje papafingo druri tek gjyshja e tij.Ekspertet filluan…
1.Michael Berryman   2.Marty Feldman   3.Michael Jackson   4.Jocelyn Wildestein   5.Lyle Lovett    …
Andrea Yahtes tronditi boten pasi vrau femijet e saj,te moshes midis 6 muajsh deri ne 7…
Melanie Martinez kishte humbur 4 shtepi 50 vitet e fundit nga Uragani Betsy (1965), Uragani Juan…
Ne Mars te vitit 2012,nje nene dhe vajza e saj 15-vjecare qendronin ulur ne varken e…
1.Vallezimi ne oret e vona te nates eshte e ndaluar ne Japoni. 2.Japonia vuan nga 1500…