You are here: HomeKuriozitete
Gjallesa me helmuese ne te gjithe boten eshte bretkosa e arte, nje amfib i vogel qe…
Isaak Njuton nuk u martua kurre.Ai ka qene shume i dashur me bujar me niperit dhe…
Ne Mars te vitit 2008,Art Price Jr. u arrestua pasi nje deshmitar verejti qe ai vervitej…
Rrjeti i ri social "Hatebook" është vendi ku mund të publikoni gënjeshtra për miqtë dhe armiqtë…
Kanguri kur lind eshte me pak se 2 cm i gjate dhe peshon sa gjysma e…
Familja e Sharolyn Jackson zbuloi kete jave se ajo ishte gjalle 13 dite pas funeralit te…
Milingonat e infektuara njihet si "milingona zombie".Si dicka nga nje film horror,kerpudha parasitoidal infekton milingonat dhe…
Një grup i biznesmenëve e kanë shfrytëzuar popullaritetin e rrjetit social Twitter dhe në Spanjë kanë…
A ju ka ndodhur qe disa prej fotove tuaja jane prishur nga disa te huaj?Atehere ja…
Dairy Queen Canada per 30-vjetorin e saj pergatiti nje torte gjigande prej akulloreje.Kjo torte perben rekordin…
Marredheniet seksuale per here te pare shkaktojne ankth.Nje ndjenje nervozizmi per trupin tuaj,nevojat tuaja,nevojat e partnerit,dhe…
Ne vitin 1702 nje vrases me emrin Thomas Busby do te varej per krimet qe kishe…
Sipas nje studimi te ri,agjerimi per periudha te shkurtra ka fuqine te rrise efektshmerine e trajtimit…
Leonarda Cianciulli e lindur ne vitin 1893 ne Montella di Avellino u martua me nje nenpunes…