You are here: HomeKurioziteteTop Lista
Revista Forbes ka bere te ditur Top listen e 10 njerezve me te pasur ne bote,…
Gradacelat dhe ndertesat e larta jane bere pjese e jetes sone. Njerezit po kerkojne te kalojne…
Ka disa persona qe Festen e Halloween preferojne te shnderrohen ne "fytyra teper te frikshme" duke…
1."Garçon à la Pipe" nga Pablo Picasso ($104,100,000). Piktura eshte bere ne vitin 1905. Garçon à…
1. Kim Ung-Yong Ka filluar Universitetin  qe ne moshen 4-vjeçare, ndersa ne moshen 15-vjeçare perfundoi doktoraturen.…
Dihet qe stolite jane te preferuarat e femrave dhe dhurata me e bukur, kur ne qafen…
Kur flitet per makinat me te shpejta, te gjithe duan te shprehin mendimin e tyre per…
Macet e bukura jene misherimi i delikateses, ato arrijne te te fitojne zemren menjehere vetem me…
  Fotot ne pamje te pare te krijojne iluzion optik.            …
  1. Cathie Jung: Me belin me te holle ne bote prej 38 cm.   Cathie…
Nderkohe qe dita e madhe e dasmes perfundon cifti i sapomartuar kerkon disa momente relaksi per…
Evoluimi i gjuheve te folura eshte ndoshta zhvillimi me i rendesishem ne fushen e komunikimit ne…