You are here: HomeKurioziteteTop Lista
1.Kur gjatë fundjavës, i keni bërtitur të dashurit tuaj, ai del nga banesa, por ua lë…
1.Shteti me i lumtur ne bote: Kolombia Disa e dine qe njerezit kolumbian jane njerezit me…
Janë disa profesione, të cilat megjithë përfitimet që mund të keni gjatë ushtrimit të tyre, nuk…
Me ardhjen e verës të gjithë nisin të bëjnë planet e tyre për pushime, ku një…
Ne vitin 2005 Teleskopi Spitzer Space provoi se rruga e qumeshtit nuk eshte galaksia me e…
1.Nje studim i Universitetit Duke thote se femrat zgjohen me vone se meshkujt. Femrat kane nevoje…
 Per shumicen e njerezve qe kalojne pjesen me te madhe te kohes se tyre ne kontinent…
Nese disa vende jane bere te paarritshme nga fatkeqesite natyrore, te shkaterruara nga lufterat dhe thjesht…
  1. Tuneli 262 m ne Brazil  Eshte nje nder vjedhjet e bankes me spektakulare te…
1. Aktivistet e kafsheve , u pikturuan me "gjak" dhe u shtrine ne nje turme njerezish…
Njerezit ne kete liste kane bere nje emer per veten e tyre ne fillimet e para…
Keto jane 7 urat me te vecanta ne Bote te ndertuara deri tani   1.Dubai  …
Të gjithë ata që kanë vendosur që pushimet e verës t'i kalojnë jashtë vendit, është mirë…
Gjigandi spanjoll Real Madrid ka kaluar fituesen e Liges Angleze Manchester United persa i perket pasurise…