You are here: HomeKurioziteteTop Lista
1.Gjigandi George Fatkeqesisht me 17 Tetor 2013 u nda nga jeta.Ky eshte qeni qe ka thyer…
1.Safou Nje peme me gjelberim te perjetshem e gjendur ne pyjet tropikale te Afrikes dhe Nigerise.Keto…
A ju ka ndodhur qe disa prej fotove tuaja jane prishur nga disa te huaj?Atehere ja…
1.Human Fly,avioni ne te cilen guxoi Rick Rojatt te dilte siper avionit   2.Ana e majte…
1.Gjoksi me i madh ne bote ne masen 38kkk Ne vitin 2009 sipas rekordit boteror guiness…
1.Hyrja ne stacionin  metro Warte Bockenheimer ne Frankfurt,Gjermani.E krijuar ne vitin 1986 nga piktori surrealist belg…
1.Michael Berryman   2.Marty Feldman   3.Michael Jackson   4.Jocelyn Wildestein   5.Lyle Lovett    …
1.Vallezimi ne oret e vona te nates eshte e ndaluar ne Japoni. 2.Japonia vuan nga 1500…
1.Vitet 1982,kur meshkujt nuk perdornin xhel     2.Diamante ne qiell   3.Ajo thjesht donte qe…
1.Hitleri kurre nuk vizitoi nje kamp te vetem perqendrimi. 2.Dashuria e pare e Hitlerit ishte nje…
Njerezit pasi kryejne ceremonine e dasmes e kane si zakon qe te shkruajne diku "Just married"…
1.90% e dollarit amerikan permban gjurme te kokaines 2.Karta e pare e kreditit eshte krijuar per…
Ne bote ndodhin shume fatkeqesi natyrore te cilat shkaktojne dhe vdekjen dhe rrenimin e shume familjeve.Fatkeqesi…
1.8000 nerva perfshin  klitori Vagina perbehet nga disa pjese te ndryshme.Siperfaqja e jashtme quhet vulve, klitori…