You are here: HomeKurioziteteTe tjera
Hulumtimet shkencore kanë treguar se birra është e pasur me materie të vlefshme që kanë veprim…
Origjina e kafese eshte Etiopia.Me vone ajo u cua dhe perhap ne Arabi dhe Indi. Ne…
Kartela mjekësore e globit: më tepër raste të të sëmurëve me kancer e diabet, më pak…
Sërish një shef policie dënohet me marrje të patentë-shoferit për shkak të vozitjes së shpejtë. Pasi…
Autoritet e Pekinit jane ne kerkim te ndonje menyre per te hequr qafe smogun urban. Tre…
Pertej disa muajve te pare te afeksionit dhe fluturave ne stomak- marredheniet romantike nuk jane te…
A e keni pare ndonjeher mbesen e Charlie Chaplin? Mbase fansat e filmit "Game of Throne"…
Kafeja e mëngjesit: shumica e pinë kafenë në mëngjes, ndërsa gjysma e tyre mendojnë që nga…
Pesëdhjetë e gjashtë për qind e amerikanëve besojnë në dashuri në shikim të parë, ndërsa kjo…
Kjo nuk mund të jetë zgjidhja përfundimtare për obezitetin, por sigurisht një ndihmë e mirë në…
Nëse nuk jeni të kënaqur me rezultatet e palestrës, atëherë fajin e ka muzika në sfond…
Te gjithe e dine se ne nje kohe te qete, te ftohtet ndihet shume me lehte…
Po të flasim në përgjithësi unaza e fejesës është hapi i parë që bëhet kur dy…
Meshkujt kur shikojnë një femër, kënaqësinë më të madhe ua ofron secili milimetër i trupit dhe…