You are here: HomeKurioziteteTe tjera
Femrat janë qenie misterioze të cilat i ruajnë sekretet shumë mirë, madje edhe nga vetja e…
Vetullat jane nje aspekt shume  i rendesishem i paraqitjes sone. Jane nje nder karakteristikat me te…
Ditët tona, për një arsye apo një tjetër, janë sedentare. E nëse është e vërtetë që…
Sondazhet treguan se Frencezet i rrisin femijet me mire se britaniket, dhe se ne moshen 40…
Një studim tregon se gratë priren të veshin me rroba me ngjyrë të kuqe ose rozë,…
Është gjë e shkëlqyeshme të jesh i dashuruar. E dimë tashmë që të gjithë flasin për…
Stresi mund të dëmtojë në mënyrë të parikuperueshme aftësitë riprodhuese të mashkullit dhe mund të ketë…
Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin dhe Bujqësinë e OKB-së (Food and Agriculture Organization of…
Të vallëzosh tango është një nga mënyrat më efikase për të ulur nivelin e stresit, ankthit…
Si eshte e mundur qe dy njerez te cilet jane betuar ta duan njeri-tjetrin, arrijne deri…
Shkencëtarët zbulojnë misteret e dëgjimit të muzikës, reaksionin që shkakton në tru dhe arsyen e preferencave…
Me siguri qe do ta mbaje mend gjithe jeten budallallekun qe per pak sa nuk i…
Pervec presionit qe vjen nga jashte, per shembull nga reklamat, ato qe na shtyjne te shpenzojme…
Heqja e skllavërisë ishte një manovër politike që vetëm vizionarët si presidenti i 16-të i Shteteve…