You are here: HomeKurioziteteTe tjera
Sipas nje studimi te ri,agjerimi per periudha te shkurtra ka fuqine te rrise efektshmerine e trajtimit…
Nje studim tek Universiteti Utah ka treguar efektet e pafavorshme nga shtimi i sheqerit ne nivelet…
Nje studim i ri tregoi se te perdorurit e rrjeteve sociale te ben te palumtur.Nje studimi…
Folete e zogjve jane ngrene si ushqim ne Kine per me shume se 1 mije vjet…
1.Jini formal Merrni kohen tuaj dhe me pas vendosni nese do te mbani shoqeri me ish-te…
Shume njerez nuk sillen sic mund te jene ne te vertet.Por per shume arsye dalin nga…
Te gjithe ne duam te kemi nje vakt "vrases".Peshku fugu  vdekjeprures qe gjendet ne nje lume…
Një hulumtim i bërë në Britani të Madhe ka treguar që 28 për qind e njerëzve…
Që nga kjo verë, banorët e Manhattan do të kenë vend për të fshehur nga temperaturat…
Nese vajzat duan thjeshte te argetohen a do te thote kjo qe meshkujt jane teper serioze?Duke…
Te pergatisesh femijen per shkolle eshte nje detyre shume e veshtire.Duhet te siguroheni qe femijet tuaj…
Nje mashkull nuk eshte ajo lloj krijese qe mund te zbulohet kollaj permes fjaleve, keshtu qe…
Nëse burri i dërgon gruas SMS, në të cilën gjendet fjala 'divorc', kjo mjafton që shkurorëzimi…
Parate, vjehrra, cilin stacion televiziv te shohim , keto e shume te tjera mund te jene…