You are here: HomeKurioziteteTe tjera
Mbi kete grope e cila ndodhet ne lindje te Siberise, rreth 525 metra e thelle dhe…
Bibloteka e pare Kombetare ne Shqiperi u themelua ne 1920 dhe u inagurua ne 10 Dhjetor…
Nje grup zhytesish privat nga Arabia Saudite ia dolen te ndertojne xhamine e pare nen uje.…
1.Studiuesit jane te bindur se interneti i disponueshem 24 ore eshte nje nga shkaqet qe ndikon…
- Ne Liban, burri lejohet ligjerisht te kete marredhenie seksuale me kafshet, me kusht qe kafshet…
Restoranti "ITHA" eshte i vendosur 5 metra poshte Oqeanit Indian ne Maldive, i rrethuar nga nje…
-Flamuri me i vjeter eshte ai i Danimarkes, qe u ngrit per here te pare me…
Ne fillim ju pini kafen, pastaj ju shijoni filxhanin :)! Keku ne forme filxhani eshte ideuar…
Karakteri “&” ka evoluar nga “et” (qe nga latinishtja do te “edhe”), perdorur dhe shkruar ne…