You are here: HomeKurioziteteTe tjera
Perberesit: 300 gr pete sfoljat 150 gr mish i grire 1 patellxhan ne kubike 2 qepe…
Nelson Mandela i cili ka drejtuar per shume vjet Afriken e Jugut duke u bere presidenti…
Në qoftë se dëshironi të keni një shtetësi tjetër nga ajo e juaja, fare lehtë mund…
Nje grua gjate nje seminari pyeti: "Nga mund ta di une qe kam ne krahe njeriun…
Në Argjentinë, e kuqja tradicionale e Coca-Cola-s është kthyer në ngjyrë të gjelbër. Një pije e…
Britania është vendi i vetëm që shpërblen me para nënat që u japin gji fëmijëve të…
Të gjithë e kanë ëndërruar damsën e përsosur, me fustanin e përsor, vendin e përsosur, muzikën…
1.Sigurojne ekspozim ditor te panevojshem ndaj rrezatimit radioaktiv   2.Krijojne perberes kancerogjene ne disa ushqime perkatese…
Ekspertët thonë se lidhjet e forta janë të bazuara në komunikim. Por a janë kaq të…
Ndonjehere duhet dicka e kripur dhe e embel njekohesisht.Mirepo duhet shume pune per te kombinuar keto…
Dashuria,ndenja qe bashkon shume njerez nuk mund te mos kuptohet edhe tek femijet e vegjel.Ja si…
Gjënjeshtrat e vogla në martesë janë një përditshmëri, ndërsa shumica e njerëzve i arsyetojnë duke thënë…
Domatja eshte e kuqe dhe zakonisht ka kater dhoma ashtu si zemra e njeriut.Domatet jane nje…
Meshkujt në përgjithësi janë më të lumtur në jetë sesa femrat, veçanërisht kur është fjala për…