You are here: HomeKurioziteteTe tjeraIsh-kamerierja drejton kompanine qe vlen nje miliard dollare

Ish-kamerierja drejton kompanine qe vlen nje miliard dollare

Publikuar ne Te tjera Monday, 10 February 2014 12:16

Se puna dhe vendosmëria shpaguhen, është dëshmi Kat Cole, e cila nga një kameriere është bërë presidente e kompanisë "Cinnabon".
Kat ka punuar 15 vite në njërin nga restorantet e rrjetit "Hooters", mirëpo ka vazhduar të shkollohet. 35-vjeçarja tash ka arritur të bëhet presidente e kompanisë që vlen një miliard dollarë.


Ajo ka filluar të punojë që në moshën 16-vjeçare për t'i ndihmuar nënës së saj, ndërsa kur i mbushi 19 vjet nisi punën si kameriere në restorant, ku punoi për shumë vite. Megjithëse tash është e pasur, ajo vazhdon të bëjë jetë modeste – jeton në një shtëpi të vjetër me partnerin në Atlanta, vozit Mercedes të vjetër, ka një iPhone me ekran të thyer etj., raporton Business Insider.

Lini nje koment