You are here: HomeKurioziteteTe tjera
Nga e kane origjinen racat njerezore?   Cfare thone ekspertet? Organizata e Kombeve te Bashkuara per…
Një letër shumë interesante dhe e sinqertë e një 25 vjeçareje e cila ka rënë në…
Shkencëtarët pohojnë se forma e trupit të femrës mund të ofrojë çelësin për të kuptuar jetën…
Ti dhe bashkeshorti dukej sikur kishit shume gjera te perbashketa, por para se te martoheshit. Tani,…
E parë nga këndvështrimi mashkullor, më poshtë do të shikoni të radhitura njëra pas tjetrës, shumicën…
Bukuroshja e planetit Angelina Jolie, njëherit ambasadore e OKB-së lidhur me rolin dhe misonin e saj…
Sot secili person bën gjëra që thjeshtë nuk e bëjnë të lumtur. Lexoni disa prej gjërave…
Të mendosh në 2014-ën se mund t'i thuash një gruaje se si të vishet apo si…
Shoqata Amerikane e Psikiatërve (APA) konfirmoi zyrtarisht atë që shumë njerëz e kanë menduar edhe vetë:…
Pas 40 viteve të kaluara në heshtje, jeta e Joanne Milan ka ndryshuar rrënjësisht. Joanne është e…
Profesori Michael Hunter i Universitetit Sheffield në Britani, zbuloi se zëri i femrës ka tone më…
Një çift nga Kalifornia kanë gjetur në oborrin e shtëpisë së tyre një grumbull monedhash të…
Perberesit per 4 persona: - 500 gr gjoks pule - 1 kg spinaq - 1 tufe…
Se puna dhe vendosmëria shpaguhen, është dëshmi Kat Cole, e cila nga një kameriere është bërë…