You are here: HomeKurioziteteRekorde
Nje 92-vjecari ne Bullgari i ka ndodhur nje ngjarje e pazakonte. Edhe pse ne moshe te…
Nje burre ne Indi, ka thyer nje rekord te paimagjinueshem. Prej 37 vitesh nuk eshte lare…
Ne 11 Prill 2001, skuadrat perfaqesuese Australiane dhe Samoa Amerikane u ndeshen per kualifikueset e Kupes…
Nileen Namita, 49 vjece nena e tre femijeve nga Anglia, i eshte nenshtruar 51 nderhyrjeve  plastike…
Eve eshte modelja amerikane me e gjate ne bote, 2.05cm. Ajo ka pozuar per Revisten Australiane…
Paul Mason, eshte 50 vjec nga Anglia dhe deri tani mendohet te jete njeriu me i…
Mund ta besoni ose jo, por ky eshte shalqiu me i madh ne bote i cili…
Shumekush nga ne, mund te mendoj dhe ndoshta me te drejte qe Mona Liza eshte fotografia…
Britanikja Ruth Flowers (70 vjeçare) eshte tashme "yll i ri" ne France e cila me pajisjet…
Thyen rekordin boteror, qendron 22.22 minuta nen uje. Zhytesi gjerman Tom Sietas, ka hyre ne librin…
Alicia Richman nga Granbury, Teksas, ka thyer Rekordin Boteror Guinness, si dhurusja me e madhe per…
Kur flitet per faqet e internetit me te vizituara ne bote menjehere te shkon mendja tek…
Kjo duket e pabesueshme, kur e shikon kete lloj peshku kaq te madh. Por ne fakt…
Nje lloj caji i quajtur Longjing ose Dragon Well ne Kine, mban rekord per shitjen e…