You are here: HomeKurioziteteRekorde
Libri më i vogël në Botë është një tregim për fëmijë i titulluar "Mbreti Plak", i…
Prifti anglikan, Dave Smith nga Australia, ka vendosur rekord te ri ne boks, duke luftuar ne…
Një indian është bërë babai më i vjetër në botë, në moshën 96 vjeçare. Ramjit Raghav…
Gjithcka filloi kur Bert Jacobson ishte 13 vjec dhe ai u nis per nje udhetim dhe…
Sot po perflitet shume per disa persona te cilet qellimi dhe obsesioni i tyre eshte te…
Stephen 54 vjece dhe Terri Weaver 55 nga Shtutgardi, nje dite te premte shkuan ne fundjave…
Dihet qe prostitucioni eshte nje nga profesionet me te vjetra ne bote. Megjithese eshte nje profesion…
Nje shoqeri turke e prodhimit te vezeve per te promovuar se vezet jane burimi i pare…
Atletikja me e vjeter ne bote eshte Johanna Quaas (e cila ka lindur ne 1925 ne…
Muskujt e krahut (bicepsi) me te medhenj qe mbajne Rekordin Guinness jane te egjiptianit Mostafa Ismail.…
Down McManus, nje 41-vjeçare amerikane, ka premtuar ta ndryshoje emrin per te nxitur mbledhjen e sa…
Lisa Sparx eshte nje aktore pornografike ne Amerike. Ajo ka thyer rekord duke shkuar me 919…
E kush te surprizon dhe te le me goje hapur ?! Pikerisht shteti i Japonise kalon…
Quhet Francisco Domingo Joaquim nga qyteti i Sambizanga te Agkola. I eshte dhene titulli, "Njeriu me…