You are here: HomeKurioziteteRekorde
Ne vitin 2007, nje pjese e vogel camcakezi 5000 vjecare , me e vjetra e zbuluar…
Fluturimi më i shkurtër në botë është planifikuar të lidhë dy ishujt skocez dhe merr kohë…
Ora me e shtrenjte ne bote eshte Chopard 201 carat e cila eshte shitur ne vitin…
Kjo është femra me këmbën më të madhe në Evropë. Ema Kahil nga Uorsteri, Angli, i…
Një komision ekspertësh është mbledhur për të konfurmuar nëse amerikani Garrett McNamara është serfisti që ka…
Zyrtarisht deri me sot, personi i cili eshte dokumentuar me penisin me te gjate ne bote…
Kingdom Tower (Jeddah, Saudi Arabia) eshte aprovuar si pjese e projektit 20 miliard dollar-esh te Kingdom…
Një alpinist japonez 80-vjeç është burri më i vjetër që ka hipur në majën Everestit, malit…
Britanikja Doris Lang është lëshuar me litar nëpër një mur 35 metrash të lartë, duke festuar…
Ne kurrë nuk ndalojmë së habituri nga disa prej tortave të dasmave spektakolare, por kurrë nuk…
1. Ka lindur ne 16 Dhjetor 1993, quhet Nagpur Jyoti e gjate 61.95 cm duke e…
Norma Stiz, emri i vertete, i te ciles eshte Annie Hawknis-Turner. Ka lindur ne Atlanta, Georgia.…
George Great Dane eshte  2.1 metra i gjate dhe peshon 114 kg. Deri me sot eshte…
Nje student Amerikan, Scot Damer,  ka vënë rekord të ri në thyerjen e vezëve me kokë…