You are here: HomeKurioziteteRekordePizza me e shtrenjte ne bote : 12,000 $

Pizza me e shtrenjte ne bote : 12,000 $

Publikuar ne Rekorde Wednesday, 24 July 2013 09:38

Mund te ulemi gjithe diten dhe te diskutojme per ushqimet e shtrenjta qe hame ne restorante.Por gjeja me e cuditshme eshte nje pizze e shitur shume shtrenjte.Kjo pizze eshte ne madhesine prej 20 cm,permban emrin "Louis XIII" e krijuar nga Shef i Kuzhines Renato.Per pergatitjen e saj duheshin 3 dite qe brumi te vinte.Pizza ne vetvete eshte e sperkatur nga perberes ekzotike duke perfshire havjar,karavidhe,dhe nje lloje kripe te pergatitur me dore nga lumi Murray.Kostoja e pices eshte 12,000 $.Lajmi i mire eshte se kjo pizze mund te dergohet edhe ne te gjithe Italine.

Lini nje koment