You are here: HomeKurioziteteRekordeHamburgeri me i vjeter ne bote

Hamburgeri me i vjeter ne bote

Publikuar ne Rekorde Wednesday, 24 July 2013 09:32

Receta me e vjeter ne bote, ushqimi me i vjeter qe perfshin pjesen e fast food-eve eshte hamburgeri.Hamburgeri me i vjeter ne bote?Kjo percaktohet shume lehte.Ky hamburger u ble ne vitin 1999 nga David Wipple nje banor i zones Utah,dhe ende ekziston sot.Ai deklaron se e bleu kete hamburger per ti treguar miqve te tij se si mjetet ruajtese dhe enzimat kane punuar duke mbajtur ushqimin te duket mire.

Lini nje koment