You are here: HomeKurioziteteRekorde
Për 4 persona * 1/2 kg spageti e 2 kokë qepë* 250 gr mish i grirë*…
Në një shkollë në qytetin kinez Wuhan, në një klasë ka plotë 20 binjakë prej 22…
Quhet Miracle (Mrekulli) dhe është qeni më i vogël në botë, më i vogël se pëllëmba…
Kjo është cilësuar si rekord në Indi. Një 28 vjeçare ka lindur njëherësh 10 fëmijë. Lajmi…
24 vjecari James Asquith nga Britania e Madhe është bërë personi më i ri në botë…
Cokollata me e madhe ne bote peshon 5,792.50 kg dhe u krijua nga Thortons plc ne…
Dairy Queen Canada per 30-vjetorin e saj pergatiti nje torte gjigande prej akulloreje.Kjo torte perben rekordin…
Ne vitet 1725 dhe 1765 Valentina Vassilyeva theu rekordin e lindjes se shume femijeve.Ajo lindi gjithsej…
Hayley Okines nje vajze adoleshente nuk do te jetonte me pas moshes 13-vjecare ,sipas doktoreve.Ajo vuan…
"Per kohen qe ka ekzistuar duhet te kete qene shume moderne"-deklaroi arkeologu i cili zbuloi me…
Mund te ulemi gjithe diten dhe te diskutojme per ushqimet e shtrenjta qe hame ne restorante.Por…
Receta me e vjeter ne bote, ushqimi me i vjeter qe perfshin pjesen e fast food-eve…
Akuariumi me i vogel ne bote permban vetem sasine prej 2 luge te vogla gjelle uji.Miniatura…
Këshilltari për siguri nga Leicesteri, Manjit Singh, i cili në Angli është i njohur si njeriu…