You are here: HomeKurioziteteNatyra & Kafshet
Ky eshte Green Lake ne Tragoess, Styria, i cili ndodhet afer malit te mbuluar me debore,…
Bhutan: Last Himalayan Kingdom mban Rekordin Guiness si libri me i madh ne bote. Libri gjigand…
Lu Lu eshte qeni i cili ka terhequr vemendjen e te gjitheve pikerisht per menyren sesi…
Ky eshte qeni i races dedektive nga Illinois me veshet me te medhenj ne bote. Veshi…
Kjo eshte merimanga e ashtuquajtur "Fytyra e lumtur". Krijesa e vogel, kete nofke e ka marre…
Lulja me e gjate ne bote ka celur ne Rblanco, Veracruz, Meksike. Ajo quhet "Amorphophallus titanium"…
Ne Japoni si gjithmone,cudia e radhes vazhdon. Ne tregjet e tyre ofrohen tashme edhe shalqinj katror,…
Kjo eshte nje orkide e rralle e gjetur ne majat me te larta te Ekuadorit dhe…
Liqeni Pangong Tso, ose ndryshe i quajtur "Como Ngala Hongbo", qe do te thote "mjelma qafe…
Lily eshte nje qen danez i verbuar nga nje semundje e cuditshme dhe te dy syte…
Eshte zbuluar nje specie e re e familjes se minjve qe praktikisht nuk ka dhembe. Por…
Ky eshte Lurch. Keshtu quhet demi i cili ka lindur ne Missouri, USA dhe eshte i…
Kullat Marina, jane dy kulla ne forme misri te cilat u ndertuan pergjate bregut verior te…
Ngjyra portakalli e karrotes me te cilen ne jemi mesuar nuk eshte ngjyra e tyre natyrale.…