You are here: HomeKurioziteteNatyra & Kafshet
Dje ishte dita e Tokes. Per nder te festes se pervitshme qe kerkon sensibilizim per natyren,…
Biologët kanë analizuar sinjalet e delfinëve dhe kanë arritur në përfundimin se këta gjitarë i drejtohen…
A e dini pse gjeli zgjohet para agimit?. Ky ishte objekti i studimit të Universitetit të…
Nga kerkimet e fundit, sic raporton "The Sunday Times" e Londres, zogjte kane dale konkurrente te…
India ka Taj Mahalin dhe Parisi konsiderohet si qyteti i dashurisë, por vetëm në Ukrainë gjendet…
Ne ishullin Marco, ne Florida nje grup delfinesh erdhen ne ndihme te nje qeni, i cili…
Ky qen quhet Tonik, qime perdredhur – Shih Tzu, qe i perket nje rrace te perzier. …
Qysh heret ne mengjes ai koleksion druret, i grumbullon duke i bere te vogla dhe i…
1 - Lepujt i pelqejne embelsirat por nuk mund t'i hane sepse organizmi i tyre nuk…
Kali me emrin Thumbelina eshte kali me i vogel ne bote, vetem 17 inc i gjate,…
Nje flutur me krahe transparente eshte e rralle dhe e bukur. Delikate si qelqi, prania e…
Nje shperthim diellor u rregjistrua ne 31 Dhjetor 2012. Forcat magnetike ngriten nje fluks te plazmes…
A e dini se ananasi rritet ngadale dhe mund te marre deri ne dy vjet, per…
A e keni menduar ndonjehere qe nje shalqi mund te jete mashkull ose femer? A e…