You are here: HomeKurioziteteMistere & Histori
Leonarda Cianciulli e lindur ne vitin 1893 ne Montella di Avellino u martua me nje nenpunes…
Nje djale gjerman zbuloi nje mumje egjiptiane ne nje papafingo druri tek gjyshja e tij.Ekspertet filluan…
Andrea Yahtes tronditi boten pasi vrau femijet e saj,te moshes midis 6 muajsh deri ne 7…
Melanie Martinez kishte humbur 4 shtepi 50 vitet e fundit nga Uragani Betsy (1965), Uragani Juan…
Ne Mars te vitit 2012,nje nene dhe vajza e saj 15-vjecare qendronin ulur ne varken e…
Kjo eshte nje nga lojerat e para WWF qe ndoshta te cojne ne martese.Megan Lawless dhe…
Polici i dale ne pension Michael Newman kishte nevojen e nje veshke per te jetuar,keshtu qe…
Kolosi i Rhodes ishte nje statuje e madhe e ndertuar ne qytetin grek Rhodes nga Chares…
Dhuruesit e organeve jane heronjte te cilet kryejne aktin e miresise me te imagjinueshem.Kur Henry Mackhaman,nje…
I njohur per kompozimin e muzikes mahnitese te cilat kishin kontrast me jeten e veshtire qe…
Piktori italian i famshem Ghirlandaio gjithashtu permban nje kod  ne pikturen e tij te famshme "…
Elizabeth Báthory ishte nje konteshe qe vinte nga nje familje fisnike dhe prestigjoze ne Hungari.Ishte arsimuar…
Nje mesazh ne shishe erdhi ne brigjet e Kroacise 28 vjet me vone pasi u hodh…
Revista ekonomike amerikane "Forbes", ka hartuar listën e këtyre vendeve më misterioze.   KËSHTJELLA BRAN Vendi…