You are here: HomeKurioziteteMistere & HistoriCifti i cili vdiq duke mbajtur duart e njeri-tjetrit pas 72 vitesh bashke

Cifti i cili vdiq duke mbajtur duart e njeri-tjetrit pas 72 vitesh bashke

Publikuar ne Mistere & Histori Tuesday, 10 September 2013 11:13

Cifti Norma dhe Gordon Yeager kane qene bashke ne vitet 90 dhe ishin te martuar prej 72 vitesh,pasi u derguan ne spital nga nje aksident automobilistik.Infermieret dhe mjeket i mbajten te dy ne kujdesin intesiv.Ata ishin gjysem te pergjegjshem,por vazhdonin te mbanin duart e njeri-tjetrit.Gordon vdiq menjehere, dhe pikerisht nje ore me vone vdiq dhe Norma duke mos ia leshuar doren qe ja shtrengonte.90-vjecarja Norma dhe 94-vjecari Gordon u njohen kur Norma ishte ende ne gjimnaz dhe Gordon punonte ne Qendren Shteterore te Chevrolet.Ata u martuan me 26 maj te vitit 1939,diten e diplomimit te Normes.Gjithsej paten 4 femije,nje vajze dhe tre djem.

Lini nje koment