You are here: HomeKurioziteteMistere & Histori
Për fjalën gjini Romakët përdornin fjalën sexus – sexus potior për seksin e fortë dhe sexus…
Te qaret na ka shoqeruar qe nga dita e lindjes.Nje specialist shpjegon se kur ishim foshnja…
Astronomët thonë se kanë zbuluar një planet të largët që ngjan shumë me Tokën. Planeti, për rreth…
Në veri të Francës gjendet një fshat me emër të pazakontë. Fshati quhet 'Y'. Ky emërtim daton…
Nje grua merr nje suprize te padeshiruar nga McDonald.Ajo kishte porositur krahe pule ne nje pike…
Shkencëtarët kanë zbuluar se piramidat janë ndërtuar nga përpunimi i baltës. Kjo vërtetohet në një ajet…
Ato më të mëdha a janë të rrezikshme? Nëse i lëndojmë, a përbën rrezik? Këto dhe…
1. Barack Obama, President i Shteteve të BashkuaraPas diplomimit në Columbia University në vitin 1983 për…
Pasi kryen 18 vjet denim nga 20 vjet qe duhet te kryenin per perdhunimin e nje…
Kurban Bajrami - Eid-al-Ad-ha (Ad-ha Eid) është festë fetare Islame gjatë ditëve të të cilit myslimanët…
Cifti Norma dhe Gordon Yeager kane qene bashke ne vitet 90 dhe ishin te martuar prej…
Isaak Njuton nuk u martua kurre.Ai ka qene shume i dashur me bujar me niperit dhe…
Familja e Sharolyn Jackson zbuloi kete jave se ajo ishte gjalle 13 dite pas funeralit te…
Ne vitin 1702 nje vrases me emrin Thomas Busby do te varej per krimet qe kishe…