You are here: HomeKurioziteteCudira Njerezore
Një nga burrat më të shëndoshë në botë ka vdekur në moshën 39-vjeçare dhe historia e…
Quhet Jose 'Pepe' Mujica, president i Uruguajit, i njohur ndryshe si kryetari i shtetit më i…
Nje ushtar sovjetik, i cili humbi ne Afganistan gjate pushtimit te vendit nga BRSS-se 33 vjet…
Kjo është historia e 25-vjeçarit Matthew Hawksley, i cili ka shpëtuar plot 9 herë nga kthetrat…
Kang Mengru është një vajzë kineze 1 vjeçe, por edhe pse ka një moshë kaq të…
Robert Tufs eshte kryebashkiaku i ri i qytetit amerikan Minnesota. Secilin vit në këtë vend zgjidhet…
Një kanadez ka humbur betejën e tij edhe në apel dhe tani do të vuajë 18…
Një bebe e lindur në stacionin e hekurudhës nëntokësore në Mexico City ndër dhuratat e para…
Pearl Cantrell , 105 vjece nga Texas nene e 7 femijeve, e cila punoi gjate gjithe…
Olivia Sprauer, ish mesuese detyrohet te heq dore nga profesioni i saj si mesuese per disa…
Shumë i veçantë dhe i çuditshëm është rasti i një nëne 26-vjeçare, e cila lindi dy…
Alice Amos, 3 vjecarja nga qyteti Gilford, në Angli, koeficienti i inteligjencës (IQ) të së cilës…
"Njerëzit mendojnë se është diçka e pazakontë, por unë i dua të dy meshkujt dhe nuk…
Nje grua ka pranuar se tashme eshte mesuar me abortet, madje per disa kohe iu kthye…