You are here: HomeKurioziteteCudira NjerezoreVdes burri me i shendoshte ne bote

Vdes burri me i shendoshte ne bote Zgjedhur

Publikuar ne Cudira Njerezore Friday, 05 September 2014 10:00

Burri meksikan i cili u cilësua si burri më i shëndoshtë në botë, ka ndëruar jetë këtë të hënë në moshën 48 vjeç.

Manuel Uribe u dobësua deri në 339 kilogram nga pesha e mëparshme prej 557 kilogramë, dhe për këtë ai hyri në rekordin Guinness në vitin 2006. Uribe u martua me Claudia Solis në vitin 2008 dhe martesa e tij ishte hera e parë që ai linte shtëpinë prej vitesh pa lëvizur.

Doktorët nuk kanë cetifikuar vdekjen e tij në mënyrë specifike por besohet se ai ka vuajtur nga ataku i zemrës dhe probleme të frymëmarrjes.

Lini nje koment