You are here: HomeAuto
Jaguar ka prezantuar zyrtarisht Jaguar F-Type 2013, dhe sic duket kjo makine eshte "nje bishe e…
Kete muaj, Volkswagen feston nje dekade me prezantimin e pare te Touareg ne Paris Motor Show.…
Duket qe Lamborgini eshte fans i "Batman". Ndertuesi Italian i makinave ka prezantuar nje koncept shume…
Modeli Belg VDS GT 001 eshte nga ato makina qe nuk mund te japesh nje perkufizim…
Keto dite Mercedes-Benz po feston 45 vjetorin e AMG. Per te perkujtuar kete dite, ndertuesit gjerman…
Me heret, ne Shtator DMC prezantoi Lamborghini Aventador LP900. Sot, doli nje makine tjeter me ngjyre…
Volkswagen debuton me gjeneraten e trete te Beetle Cabriolet ne L.A. Motor Show. Mbulesa e Beetle…
Paris Motor Show 2012 u hap ne daten 29 Shtator dhe do te mbahet deri ne…
Paris Motor Show 2012 u hap ne daten 29 Shtator dhe do te mbahet deri ne…
Smart ka prezantuar nje koncept interesant ne Paris Motor Show. E quajtur Forstars, makina eshte nje…
Motocikleta e pare eshte projektuar dhe ndertuar nga  investitoret gjerman Gottlieb Daimler dhe Wilhelm Maybach, ne…
Me ne fund gjenerata e katert e Range Rover beri debutimin e saj ne Paris Motor…
Techart duket e etur per te treguar programin e ri te modifikimit te Porsche Boxster 2013…
Makina Mercedes-Benz SLS AMG me motor elektrik eshte prezantuar gjate kesaj jave ne Paris Automative Show…